niedziela, 1 sierpnia 2010

Melissa de la Cruz "Objawienie" ("Revelations")


Wydawnictwo: Jaguar
Tłumaczenie: Małgorzata Kaczorowska
Data wydania: 16 czerwca 2010r.
Ilość stron: 304
Cykl: Błękitnokrwiści

Dodatkowe informacje


Trzecia część „Błękitnokrwistych” była wyczekiwana przez wszystkich fanów sagi. Również ja ze zniecierpliwieniem czekałam na przeczytanie tej książki. Postawiłam poprzeczkę bardzo wysoko, zwłaszcza po cudownej „Maskaradzie”. Nie zawiodłam się. Język książki pozostał przyjemny, akcja zwarta, jedyne co mnie troszkę zirytowało to "dziwne zbiegi okoliczności", ale jest to maluteńki defekt ;). Jak w poprzednich częściach autorka pozostawia parę niespodzianek na koniec powieści. Muszę się też z wami podzielić tym, że w moim przypadku książka stała się inspiracją do zgłębienia wiadomości geograficznych o świecie oraz do nauki dwóch kolejnych języków :D. Może w Waszym przypadku będzie podobnie?

Czy mieszkanie z chłopakiem, ktrego się kocha jest trudne? Zwłaszcza kiedy ten chłopak staje się prawnie Twoim przyszywanym bratem, a kiedy dochodzi do tego nienawiść ze strony jego siostry, która jest połączona z nim nieśmiertelną więzią, życie staje się udręką. Naszczęścię są takie momenty, kiedy Schuyler i Jack modą dać upust temu co czują. Niestety nie pozostaje to długo tajemnicą, a Mimi potrafi poradzić sobie z każdym, zwłaszcza z rywalką.
Życie Bliss, która zdążyła już rozwinąć skrzydła w showbiznesie, staje się dziwniejsze z każdym momentem; miewa różna straszne sny, wizje, podczas których traci świadomość, a wspomnienia po nich są tak rzeczywiste, że strach powraca na nowo. Dziewczyna szuka wielu odpowiedzi na pytania, których bardzo szybko przybywa. Kiedy uświadamia sobie kim jest, nie da się już nic zrobić…
Po objęciu władzy wśród błekitnokrwistych przez Lawrenca, życie srebrnokrwistych – jedynych stworzeń które mogą zabić wampira - jest już przyjęte przez każdego do wiadomości, jednak nikt nie jest przygotowany na ich atak. Kiedy informacje o dziwnych trzęsieniach ziemii i zaginięciach docierają do nowego przewodniczącego rady postanawia on wyruszyć z kilkoma pobratymcami do Corcovado, miejsca gdzie piekło jest tuż pod ziemią.

Ogólnie ---> pozytywnie. Książka, jak w przypadku poprzednich bardzo przyjemna.


Kiss, kiss P.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz