niedziela, 8 sierpnia 2010

Alyson Noel "Błękitna Godzina" ("Blue Moon")


Wydawnictwo: Dolnośląskie
Tłumaczenie: Dobromiła Jankowska
Data wydania: 30 czerwca 2010r.
Ilość stron: 268
Cykl: Nieśmiertelni

Po świetnej pierwszej części cyklu, "Ever", moje oczekiwania względem kolejnej części były bardzo duże, na szczęście książka była cudowna! Muszę przyznać, że spodobała mi się bardziej od pierwszego tomu ;). W "Błękitnej Godzinie" znajdziemy więcej zagadek, tajemnic, fakty które możemy odkryć przerastają nasze wymysły.

Ever pierwszy raz od tragicznej śmierci rodziny jest szczęśliwa, a to za sprawą Damena.
Jednak kiedy w szkole pojawia się nowy chłopak, dziewczyna pod osłoną optymizmu, uśmiechu i przyjaźni, dostrzega coś przerażającego, czego nie potrafi wytłumaczyć. Intuicja jej nie zawodzi. Romano okazuje się twórcą trucizny, która sprawia, że Damen traci pamięć, tożsamość, nieśmiertelność... Staje się śmiertelnikiem, który słabnie z w każdej chwili.
Ever przenosi się do Summerlandu, aby tam szukać pomocy. W świątyni poznaje historię swojego ukochanego. Jedyny ratunek tkwi w nadchodzącej "błękitnej godzinie", jest to czas w którym można wrócić do przeszłości. Dziewczyna stara się umocnić w podjętej decyzji i jednocześnie przygotowywać antidotum dla Damena.
Niestety każda decyzja niesie za sobą konsekwencje, które mogą kosztować życie.

Ogólnie ---> bardzo pozytywnie!


P.

1 komentarz:

  1. Ogólnie jak słyszę, ze coś jest idealne dla fanów "Zmierzchu", to czuję się niepewnie i przychodzi mi na myśl ckliwa Bella i Edward idealista....
    Patrząc na wydawnictwo można przypuścić, ze może książka nie będzie taka zła, choć to oni właśnie wydali "Zmierzch"...
    No cóż, może kiedyś dorwę egzemplarz z tej serii i przeczytam. Skoro mówisz, że jest ok :)

    OdpowiedzUsuń