środa, 11 sierpnia 2010

Lauren Kate "Upadli" ("Fallen")


Wydawnictwo: Mag
Tłumaczenie: Anna Studniarek
Data wydania: 19 maja 2010r.
Ilość stron: 464
Cykl: Upadli

Patrząc na wspaniałą okładkę już ma się ochotę otworzyć pierwszą stronę i zagłębić się w oryginalnej przygodzie. Książka jest w całości niepowtarzalna. Począwszy od bohaterów, przez akcję, zakończywszy na miejscu, w którym wszystko się dzieje (jest to poprawczak). Lauren Kate stwarza przyjemnym językiem mroczny świat, który pochłania czytelnika.

Nastoletnie Luce po makabrycznym przeżyciu i śmierci kolegi, o którą jest oskarżana, trafia do poprawczaka. Z początku czuje się wyobcowana jednak już od pierwszej chwili parę osób okazuje jej życzliwość jakiej się nie spodziewała. Uwagę dziewczyny przykuwa przystojny chłopak, który bezpodstawnie okazuje jej niechęć. Uwagę Luce próbuje na siebie zwrócić tajemniczy i lubiany Cam, który publicznie okazuje dziewczynie specjalne względy, z początku uśmiechy, prezenty, uściski kończą się na niewinnym pocałunku, jednak Luce ciągle myśli o Danielu, którego zmienne zachowanie sprawia, że dziewczyna nie wie co myśleć o ich relacjach. Jednak kiedy Luce zaczynają nawiedzać przeróżne sny przedstawiającego Daniela w sposób nieziemski, dziewczyna razem z przyjaciółką zaczyna prowadzić prywatne śledztwo. Z czasem zyskując sprzymierzeńców, przyjaciółki odkrywają dziwne fakty, które nie są za sobą spójne. Cienie, które widzi Lucy od samego dzieciństwa w Sword & Cross narastają i stają się wręcz bezczelne.
Jaka tajemnica kryje się za tajemniczym zachowaniem Daniela i za dziwnym uczuciem, które sprawia, że Luce na sam jego widok ogarnia przyjemne ciepło?

Ogólnie ---> bardzo pozytywnie.

Pats.

1 komentarz:

  1. to jest kolejna seria, którą chętnie przeczytam:)

    OdpowiedzUsuń