poniedziałek, 24 stycznia 2011

Melissa De la Cruz "Dziedzictwo" ("The Van Alen Legacy")


Wydawnictwo: Jaguar
Tłumaczenie: Małgorzata Kaczorowska
Data wydania: 22 września 2010r.
Ilość stron: 376
Tom w serii: 4

Przedstawiam Wam dzisiaj czwartą już część serii "Błękitnokrwiści" Melissy De la Cruz, która nie została pozbawiona emocji, napięcia i interesujących bohaterów.

Po śmierci dziadka Schuyler w wyniku nieporozumień zostaje zmuszona do ucieczki z kraju. Wraz z nieodłącznym przyjacielem przemierza świat, w celu ucieczki od ścigających ją venatorów. Zmęczeni ciągłym uciekaniem decydują się na audiencję u księżnej, która jest ich ostatnią szansą na wolność. Niestety podczas przyjęcia w rezydencji, dochodzi do ataku, a na ratunek przybywa nie kto inny jak Jack Force ukochany, którego odrzuciła Schuyler.
Bliss zmaga się z wewnętrznym gościem chcącym doprowadzić do zagłady błękitnokrwistych, który próbuje nią zawładnąć i często mu się to udaje, podczas gdy dziewczyna w tym czasie traci świadomość.
Mimi mimo tego, że wie o przeszłym romansie jej brata z Schuyler, chce doprowadzić do ceremonii odnowienia więzi podczas, której wypełni się przeznaczenia i razem z Jackiem złączą się na nowo. Na horyzoncie pojawia się jednak postać Kingsleya, który powoduje w dziewczynie przeróżne uczucia komplikując jej tym życie.

W tej części akcja rozgrywa z perspektywy trzech bohaterek. Z początku trudno się było do tego przyzwyczaić, jednak z czasem ze zniecierpliwieniem przewracało się kartki, byleby jak najszybciej przekonać się o równoległej akcji. Same wydarzenia też były niespodziewane, decyzje bohaterów nieprzewidywalne, co spowodowało, że "Dziedzictwo" stało się niezwykle wciągającą lekturą.

Muszę też pochwalić bardzo plastyczny język. Książkę łatwo się czyta, jednocześnie nie cierpią na tym opisy, które też bardzo dobrze pobudzają naszą wyobraźnię. Razem z bohaterami stworzonymi przez Melissę De la Cruz zwiedzamy barwne Rio De Janeiro, romantyczną Wenecję czy aktywny Nowy Jork.

"Dziedzictwo" jako kontynuacja nie zawiodło mnie, autorka bardzo dobrze utrzymała poziom poprzednich części, jednocześnie pozwalając nam lepiej poznać bohaterów, którzy według mnie w tej części zyskali o wiele więcej momentów do popisów ;D.

Moja ocena: 8/10

Pozdrawiam, Patsy.

18 komentarzy:

 1. 4 część ;P
  Jak na razie to chyba zaczne od pierwszej o ile gdzieś spotkam ten cykl ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Całą serię mam w planach, ale jak na razie w bibliotece jej nie ma. A szkoda :(

  OdpowiedzUsuń
 3. Od niedawna ponownie wróciła mi ochota na wampirzo-anielskie tematy ;)) Zapisuję i chętnie przeczytam, choć muszę zacząć od pierwszej części. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeśli już, to i tak musiałabym zacząć od początku, ale nie jestem pewna, czy dam radę przebrnąć przez całą serię ;P

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja się wstrzymam z tą książką, bo jeszcze nie czytałam I części xD

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie czytałam żadnej części Błękitnokrwistych, chociaż o pierwszych dwóch słyszałam same pozytywne opinie. ;] Moze powinnam się zebrać i przeczytać;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie czytałam, trochę zniechęcił mnie opis na ostatniej stronie pierwszej części ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Błękitnokrwiści tom 1 bardzo mnie do serii zniechęcił, ale kolejne części przekonały mnie, że dobrze zrobiłam nie skazując ich na porażkę. Dlatego "Dziedzictwo" stoi sobie na półeczce i czeka na swoją kolej^^

  OdpowiedzUsuń
 9. Uwielbiam "Błękitnokrwistych" - jeszcze nie czytałam tej części, ale mam ją w domu, czeka.... Super.

  OdpowiedzUsuń
 10. Jakoś nie bardzo ciągnie mnie to książek takiego typu, a tym bardziej do serii. Pasuję ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Mam w planach ten cykl, kiedyś w przyszłości :)

  OdpowiedzUsuń
 12. seria wydaje się być ciekawa, i jeśli go gdzieś ostanę, to rzeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Ja ciągle tkwię na pierwszej części. Co więcej - prawie w ogóle jej nie pamiętam! ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. chyba w końcu przeczytam coś z tej serii..
  [http://toocloseforcomfort.blox.pl]

  OdpowiedzUsuń
 15. Czytałam część pierwszą i spodobała mi się, choć nie mam ochoty na kolejne tomy.

  OdpowiedzUsuń
 16. Przeczytam ?? Nie wiem ;P Póki co nie mogę zmienić moich negatywnych uczuć względem całej serii. Niezbyt widzi mi się fabuła, ale kto wie ;P

  OdpowiedzUsuń
 17. Ta i 3 część czeka na półce, niedługo się za nie zabiorę. ;)

  OdpowiedzUsuń