sobota, 3 lutego 2018

Stosik 4/2017


Czas na ostatnie postowe rozliczenia z rokiem 2017. Dzisiaj przedstawiam książki, które nabyłam w ostatnich miesiącach zeszłego roku. Co ciekawie, prawie wszystkie te lektury już przeczytałam ;) (brawo ja!).

1. Władysław Tatarkiewicz "Historia filozofii I"
Kontynuując moje filozoficzne zainteresowania, skusiłam się na tę popularną pozycję. Książki jeszcze nie skończyłam, mam jednak bardzo duże zarzuty względem tego wydania -okładka jest bardzo cienka, nie mamy co liczyć na jej odporność na zaginanie. W dodatku, jak można się dowiedzieć z przedmowy, w wydaniu tym postanowiono nie dodawać ilustracji, gdyż czytelnik w dzisiejszych czasach "ma dostęp do internetu". Jednak po to kupuję książkę, żeby czytać ją w wydaniu papierowym, umożliwiającym mobilność, a nie żeby myśleć o tym jak miło by było gdybym miała przy sobie komputer... Oh well.


2. Leigh Bardugo "Język cierni"
To cudo już przeczytałam ;). Wspaniałe wydanie i jeszcze lepsza zawartość!

3. Mark Lawrence "Czerwona siostra"
Całkiem dobra pozycja, chociaż mnie nie powaliła ;).


4. Jay Kristoff "Nibynoc"
Książkę tę przeczytałam w tym miesiącu i muszę przyznać, że jest naprawdę świetna. Ale o tym więcej w nadchodzącym poście o lekturach stycznia :). W dodatku ta okładka o.O5. Becky Chambers "Daleka droga do małej gniewnej planety" 
6. "A Closed and Common Orbit"
Obie pozycję również za mną. Jak można się domyślić, pierwsza część spodobała mi się tak bardzo, że nie mogłam czekać na polskie wydanie drugie. Szczerze polecam dla początkujących w sci-fi (sama do nich należę ;).

7. Don Miguel Ruiz "Ścieżka miłości"
To już moja druga książka tego autora, i również całkiem przyjemna. Dobra motywacja i inspiracja, chociaż ze specyficznymi elementami.

*****

To na tyle! Nie jest to jakiś ogromny stosik, jednak bardzo udany jeśli chodzi o zawartość :D.

Miłego czytania,
Patsy.

3 komentarze:

  1. U nas w domu też zamontowaliśmy duży regał z przeznaczeniem na małą biblioteczkę, wybraliśmy podobne do tych: http://nedcon.pl/produkty/regaly-mobilne/ aby mieć pewność, że wytrzymają każde obciązenie.

    OdpowiedzUsuń