poniedziałek, 30 maja 2016

Problemy książkofila // Książkowe zdobycze kwietnia i maja (3/2016)


Nietrudno sobie przypomnieć, że chciałam trochę ograniczyć moje kupowanie książek i "podejść do tego bardziej racjonalnie"... No cóż, wystarczyło kilka dobrych promocji oraz chęci kontynuowania serii, żeby nagromadzić za duży stosik jak na moje plany czytania lektur, które już czekają na moim regale. Nie ma jednak co marudzić, gdyż wszystkie te pozycje z chęcią przeczytam (kilka już za mną), a dobrych promocji nie ma co żałować ;).

1&2
Maggie Stiefvater
"Złodzieje snów" & "Wiedźma z lustra"

"Król kruków" podobał mi się, jednak nie podbił mojego serca. Serię jednak kontynuować chciałam. "Złodzieje snów" już za mną - bardzo dobra lektura, więc żeby nie czekać od razu sprawiłam sobie na promocji kolejną część, z którą jednak się nie spieszę. Książki te mają specyficzny klimat, więc na siłę nie ma co czytać ;).3&4
Marissa Meyer
"Cress" & "Winter"

Seria ta jest naprawdę świetna, a w dodatku ma przepiękne okładki. Trzeci tom - "Cress" już przeczytany (świetny!), a z "Winter" trochę poczekam, gdyż jest to ostatni tom, a jak na razie nie mam ochoty żegnać się z tymi świetnymi postaciami.

5&6
Scott Lynch
"Na szkarłatnych wodach" &
"Republika złodziei"

"Kłamstwa Locke'a Lamory" to jedna z lepszych fantasy jaką miałam okazję czytać, więc oczywiście trzeba było sobie w końcu sprawić kontynuację! Czwarty tom wychodzi w oryginale w tym roku, więc specjalnie mi się nie śpieszy, jednak jestem bardzo podekscytowana dalszymi losami moich ulubionych bohaterów :D.7&8
Jennifer A. Nielsen
"Fałszywy książę" & "Król uciekinier"

Swego czasu słyszałam dużo dobrego o tej serii, jednak jakoś nie miałam ochoty wydawać na nią pieniędzy. Jednak ostatnio, przy okazji zakupów w Auchan, tak jak zawsze, zaszłam do działu książkowego, gdzie natrafiłam na świetną promocję - te dwie książki oraz jeszcze inna (jakaś druga część serii Corneli Funke) razem w pakiecie za 18zł. Oczywiście musiałam skorzystać! 9&10
Rae Carson "Dziewczyna ognia i cierni"
Charlotte Bronte "Dziwne losy Jane Eyre"

O obu tych książkach słyszałam wiele dobrego. Po przeczytaniu fragmentu "Dziewczyny ognia i cierni" byłam bardzo zaintrygowana i postanowiłam pójść na całość - doświadczenie to okazało się udane ;). Z kolei tego klasyka nikomu przedstawiać nie trzeba - już od dawna chciałam po niego sięgnąć, aż w końcu przy okazji zakupu pierwszej z książek dołożyłam drugą.

11&12
Mark Helprin "Pamiętnik z mrówkoszczelnej kasety"
C. W. Gortner "Przysięga królowej"

Ach te promocje na znaku! Pierwsza z tych książek kosztowała, aż 1zł, a druga 10zł, więc mimo iż moje pierwsze spotkanie z C. W. Gortnerem mnie nie zachwyciło, to jednak zaintrygowana losami  Izabeli Kastylijskiej postanowiłam dać mu jeszcze jedną szansę. Co do pozycji Marka Helprina - zobaczymy, gdyż nie jest to zwykle mój preferowany gatunek literacki.

13&14
Rainbow Rowell "Fangirl"
Matthew Quick "Prawie jak gwiazda rocka"

O "Fangirl" pisałam już w podsumowaniu czytelniczym kwietnia - świetna książka, a druga jeszcze przede mną. Od kiedy przeczytałam wspaniały "Poradnik obserwatorów gwiazd" chciałam sięgnąć po kolejną pozycję Matthew Quicka, ale dopiero teraz mi się to udało. Mam nadzieję, że i to spotkanie będzie udane :D.
*****

To już koniec! Teraz NAPRAWDĘ planuję ograniczyć moje książkowe kupowanie, gdyż mam naprawdę dużo do czytania oraz inne plany na wydawanie moich ciężko zarobionych pieniędzy - zwłaszcza w czasie lata. To rzekłszy w czerwcu sięgnę na pewno po "Królową cieni" Sary J. Maas (premiera 2 czerwca), chociaż mam wiele obaw, i możliwe, że po jakieś kontynuacje serii. A tak, to muszę zająć się książkami, które już są na mojej półce i czekają na przeczytanie ;).

Miłego czytania, 
Patsy.

Ps. O książkach z tego stosiku, które przeczytałam będzie mowa w poście podsumowującym maj, który ukaże się na początku czerwca :).

1 komentarz: