niedziela, 11 czerwca 2017

Stosik 2/2017


W ostatnich miesiącach przydarzyło mi się nagromadzić całkiem sporo książek (jak na moje zwyczaje) czas więc na stosik! Baz zbędnych wstępów:


1. Annie Darling "Mała księgarnia samotnych serc"
Bardzo spodobał mi się jej opis, gdyż miałam ochotę na coś lekkiego, a element książkowości zawsze kusi ;). Lektura już za mną i muszę przyznać, że było przyjemnie :).

2. Catherynne M. Valente "O pewnej dziewczynce i jej podróży wokół krainy czarów na okręcie własnoręcznie wykonanym"
W zeszłym miesiącu przeczytałam książkę tej autorki i od razu ogarnęła mnie ochotę na kolejną :D. Dodatkowo chciałam raczej coś lżejszego, a po lektury dla młodszych czytelników sięgam rzadko.

3. Brian Staveley "Miecze cesarza"
Jestem ogromną fanką tej serii. Byłam w posiadaniu dwóch kolejnych tomów, jednak pierwszy czytałam dzięki bibliotece. Jednak, jak wspomniała, tak lubię tę serię, że po raz pierwszy w moim życiu, postanowiłam kupić książkę, która już przeczytałam o.O.


4. Thich Nhat Hanh "Cisza"
Rozwój osobisty jest dla mnie bardzo ważny i przeglądając książki związane z interesującą mnie jego gałęzią natknęłam się na tę pozycję. Jej opis jest bardzo interesujący i myślę, że niesie ze sobą wiadomość warto przypominania od czasu do czasu :).

5. Christophe Andre, Matthieu Ricard, Alexandre Jolllien "Trzech przyjaciół w poszukiwaniu mądrości"
Książka podobnie jak ta powyżej skusiła mnie swoją tematyką - bardziej filozoficzną i refleksyjną. Cóż począć jak się jest w kontemplującym nastroju :P - trzeba zaspokoić wołania duszy.

6. Marek Aureliusz "Rozmyślania"
Ekhem, filozofia ostatnio często jest na tapecie :D. Właśnie jestem w trakcie lektury, jednak na łopatki powalona jak dotąd nie zostałam.

Wszystkie książki na tym zdjęciu wymieniłam w akcji Znaku w sklepie Medicine.

7. Arturo Perez-Reverte "Misja: Encyklopedia"
Książka ta przykuła moją uwagę już wcześniej, jednak nie aż tak, żeby po nią od razu sięgać ;). Skorzystałam z akcji i czeka mnie długa lektura ;D.

8. Agata Bromberek, Agata Wielgołaska "Turcja. Półprzewodnik obyczajowy"
Po pierwsze: ta okładka jest bardzo ładna :). Po drugie: Turcja nie jest moją fascynacją, ale myślę, że jest to dobra okazja, aby dowiedzieć się więcej o tym kraju i jego obyczajach.

9. Magdalena Kordel "Córka wiatrów"
Szczerze, to sięgnęłam po tę pozycję tylko ze względu na jej aurę nowości. Nie czytałam nic tej autorki, a opis fabuły jakoś mnie nie porwał. Jednak uznałam, że jest to świetna okazja, aby przekonać się na własnej skórze co o niej sądzę :).


10. Stefano Zuffi "Jak czytać włoskie malarstwo renesansowe"
Bardzo lubię sztukę, a najbardziej... włoski renesans ;). Pozycja ta więc od razu mnie skusiła!

11. Marta Dymek "Jadłonomia"
Muszę przyznać, że jest ze strony Jadłonomia wykonałam już kilka przepisów i wszystkie wyszły świetnie: proste (i w większości niedrogie) składniki i dobre opisy to coś czego mój brak doświadczenia kulinarnego wymaga ;D. To wznowione wydanie podoba mi się o wiele bardziej - format jest mniejszy, a tym samym poręczniejszy ;). Jeśli ktoś nie wchodził na stronę Marty, a lubi proste zdrowe jedzenie to polecam!

THE END

Jak widać trochę książek udało mi się przygarnąć :D. Cieszy mnie też, że jestem podekscytowana (prawie) każdą z nich :3.

Miłego czytania,
Patsy.*wszystkie książki kupiłam za własne pieniądze lub wymieniłam w akcji Znaku

5 komentarzy:

 1. Nie czytałam żadnej z tych książek, więc niecierpliwie czekam na Twoje opinie. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Miłego czasu z lekturami życzę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam Pereza i mogę stwierdzić, że bez szału. Spodziewałam się wartkiej akcji, licznych pojedynków i intryg, a tymczasem to bardziej traktat filozoficzny. Reszty książek nie znam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobrze wiedzieć ;) Oczekiwania niestety często zabijają całą przyjemność - też myślałam, że jest to raczej książka przygodowa o.O

   Usuń
 4. Cóż za cudowne tytuły! Miłego czytania :)

  OdpowiedzUsuń