niedziela, 1 stycznia 2017

Jesienno-zimowe ksiażkowe zdobycze (5/2016)Witajcie w nowym roku :D!
Z racji możliwych konsekwencji dnia wczorajszego, zdecydowałam się na post lekki i (mam nadzieję) przyjemny. Mianowicie, czas na ostatni stosik książek z roku 2016. Już od wakacji zdecydowanie ograniczyłam zapędy kupowania nowych lektur, z czego bardzo się cieszę. Od września zgromadziłam tylko/aż osiem książek, licząc również świąteczne prezenty. 
Ekhem jak na razie nie wspominam o trzech pozycjach, które do mnie niedługo dotrą... ;).

1. Leigh Bardugo "Crooked Kingdom"
"Six of Crows" to jedna z moich ulubionych książek roku 2016. Dość długo zajęło mi przygotowanie swoich emocji na ostatni tom tej dylogii - w końcu to finał, a troska o tych bohaterów trochę mnie przerasta. W każdym razie książę już zaczęłam i mam nadzieję, że będzie fantastyczna!
Pozycja ta była zamawiana z empiku.

2. Michał Heller "Logos wszechświata. Zarys filozofii przyrody"
Filozofia zawsze mnie w pewnym (nie jakimś ogromny) stopniu fascynowała. W tym roku na studiach mam z niej zajęcia i jako małą pomoc zdecydowałam się sięgnąć po tę pozycję. Jak na razie tylko ją przeglądałam i zauważyłam, że jest przejrzyście i ciekawie wydana.

3. John Thavis "Tajemnice watykańskich proroctw"
Książkę tę już przeczytałam. Była w miarę interesująca i dowiedziałam się z niej wielu przydatnych informacji, jednak nie powaliła mnie na łopatki.


4. Brian Staveley "Boski ogień"
Jest to druga część serii "Kroniki nieciosanego tronu", pierwsza ("Miecze cesarza") również znalazła się na mojej liście ulubieńców 2016. Zauważyłam, że ciężko jest mi sięgać po kontynuacje książek, które bardzo mi się podobały - potrzebuję czasu, żeby emocjonalnie się ustabilizować (chyba, że tom kolejny jest już na półce, wtedy nie mam oporów) . Jeszcze nie sięgnęłam, ale wyczuwam, że ta chwila niedługo nadejdzie.

5. Lucy Dillon "Policz do stu"
Jak na razie przeczytałam dwie pozycje tej pisarki, jednak z nich bardzo mi się podobała, druga już niestety mniej. Jednak bardzo zainteresował mnie opis fabuły w tej książce, czaiłam się na nią już od dawna i w końcu posłużyła jako prezent świąteczny. Mam nadzieję, że lektura będzie miła :D.

6. Joseph Murphy "Potęga podświadomości"
Lubię co jakiś czas sięgać po książki o samorozwoju, zazwyczaj nie zmieniają mojego życia, jednak z pewnością służą za swego rodzaju inspirację. Dużo dobrego słyszałam o tej pozycji i mam nadzieję, że i mi przypadnie do gustu.

7. Jeanne Birdsall "The Penderwicks at Point Mouette"
8. Jeanne Birdsall "The Penderwicks in Spring"
Obie lektury już za mną. Ten trzeci i czwarty tom okazały się świetnymi kontynuacjami, chociaż nieporównywalnie bardziej podobał mi się tom ostatni. Jest to wspaniała seria, która swój finał ma mieć w tym roku i szczerze nie mogę się go doczekać :D
Książkę zamawiałam z bookdepository.

*****

Mam nadzieję, że w tym roku znowu się nie rozszaleję w książkowym zbytku, a nawet jeśli, to no cóż, są gorsze rzeczy na świecie... ;P.

Życzę wszystkim samych wspaniałości w nowym roku!
Patsy.

1 komentarz: