sobota, 31 lipca 2010

Aprilynne Pike "Skrzydła Laurel" ("Wings")


Wydawnictwo : Dolnośląskie
Tłumaczenie: Donata Olejnik
Data wydania: 19 maja 2010r.
Ilość stron: 264


Debiut Aprilynne Pike jest bardzo chwalony, również uważam że należy zwrócić uwagę na jej kolejne książki. Autorka wtapia w dzisiejsze czasy motywy fantastyczne tak zgrabnie, że mimowolnie stajesz się świadkiem przygód nastoletniej Laurel.

Zmieniając szkołę z miejsca stajesz się obiektem zainteresowań, a kiedy dochodzi do tego rygorystyczny weganizm, niewytłumaczone pojawienie się jako małe dziecko w domu przybranych rodziców oraz uprzednia nauka w domu, raczej nie jest łatwiej stać się „normalną nastolatką”.
Pierwszego dnia w szkole zainteresowanie Laurel okazuje przystojny Dawid, który próbuje pomoc dziewczynie zadomowić się w nowych warunkach nauki i poznać nowych przyjaciół. Jednak kiedy Laurel wydaje się już, że nauka w szkole nie jest taka zła, na jej plecach pojawia się dziwna krostka. Z początku wydaje się to zwykłym pryszczem, lecz kiedy z czasem zaczyna to przypominać pączkującego kwiata, dziewczyna decyduje się podzielić tym sekretem z przyjacielem. W tym samym czasie rodzice Laurel chcą sprzedać posiadłość graniczącą z lasem, w której wychowała się dziewczyna. Odwiedzając to miejsce, Laurel spaceruje znanymi jej dróżkami leśnymi. Niespodziewanie spotyka dziwnie znajomego chłopaka, który opowiada jej bzdurne opowieści. Tamani jednak zapada w pamięć dziewczyny. Jego słowa potwierdzają testy, które przeprowadza z pomocą Dawida. Nie mogąc uwierzyć w swoje przeznaczenie, w to że jest wróżką, Laurel musi podjąć decyzje.
Czy zaufać przystojnemu nieznajomemu i przejmować się jego zapewnieniami, że tylko ona może uratować Bramę do świata wróżek?

Ogólnie --> pozytywnie.

Planowana jest ekranizacja powieści. Prawa do niej wykupiła firma The Walt Disney Company, a główną rolę powierzyła Miley Cyrus.


Buziaki, P. :)

4 komentarze:

 1. Fajny blog !!! Tez założyłam ostatnio blog o książkach , długo się zastanawiałam , ale co tam też chce mieć 'swój regał' zapraszam http://paulina-book-for-you.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo lubię tą książkę, ale wolę okładkę amerykańską, jak ją też lubisz to zapraszam do mnie na www.skrzydla-laurel.blog.onet.pl Jestem tam jako clearcry_ Buziaki :*

  OdpowiedzUsuń
 3. Polecam serdecznie forum o cyklu "Skrzydła" (Skrzydła Laurel, Magia Avalonu). Oczywiście można pogadać tam o różnych książkach :) www.cyklskrzydla.jun.pl

  OdpowiedzUsuń
 4. kolejna książka, która mi się nie podobała:)

  OdpowiedzUsuń