niedziela, 26 lutego 2017

Booktube: ulubione książkowe kanały na youtube

W żadnym wypadku nie ukrywam mojej małej książkowej obsesji. Inspiracje i pomysły na lektury czerpię z różnych internetowych źródeł - głównie jednak są to portale internetowe (blogi, goodreads i lubimyczytac) oraz filmiki na youtube. Muszę przyznać, że od booktub'a jestem trochę uzależniona już od kilku lat, dlatego w końcu postanowiłam podzielić się z Wami moimi ulubionymi kanałami. Wspomniane tu osoby mają różne gusta literackie, więc myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie, zaznaczę tylko, że kanały te są w języku angielskim.

*Po książkowych kanałach oczekuję czegoś więcej niż ciągle stosiki/nowe zakupy i mdłe opinie, lubię trochę bardziej oryginalną zawartość i różnorodne opinie.


Fantasy, lit. obyczajowa, klasyki, YA
Oprócz łączących nas gustów literackich, April ma ciekawe przemyślenia na temat książek i tematów jakie poruszają. Czyta bardzo dużo i dość różnorodnie :D. Dodatkowo ma świetnego psa (i koty) :P 

Poezja, powieści graficzne, lit. obyczajowa
Ariel często tworzy oryginalne filmiki, a jej uwagi są interesujące i skłaniające do myślenia. Mimo iż raczej nie czytamy podobnie, jej perspektywa jest bardzo ciekawa i często inspirująca.

Thrillery, YA, lit. obyczajowa
Uwielbiam oglądać filmiki Lali - świetna edycja, ciekawa zawartość i zabawna osobowość, sprawiają, że jest to wspaniała rozrywka. 

Fantasy, lit. klasyczna
Filmiki Sam oglądam praktycznie od samego początku mojej obecności na booktube i bardzo je cenię. Często mamy podobne opinie, a polecane przez nią książki często i mi się podobają :). 


YA, powieści graficzne, fantasy
Filmiki Sam bardzo lubię, choć muszę przyznać, że dość rzadko nasze odczucia względem książek są podobne. Tak czy siak, jej przemyślenia są ciekawe, a filmiki dobrą rozrywką. 

*****
Przyznam się, że oglądam trochę więcej kanałów, ale te są zdecydowanie moimi ulubionymi :D. Polecam zajrzeć na któryś z nich w to niedzielne popołudnie, tylko ostrzegam - łatwo się uzależnić ;).

Miłego czytania,
Patsy.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz