niedziela, 24 sierpnia 2014

Sposób na naukę języka obcego - fiszki cz.2

Wydawnictwo: Cztery Głowy

W tym poście czas na drugę część recenzji pakietu fiszkowego. Aby zapoznać się z pierwszą (gdzie również dzielę się moją fiszkową historią), zapraszam tu.
W dzisiejszym odcinku:

Wyrazy zdradliwe
Poziom: zaawansowany (C1)
Na kartonikach: wyrazy

Muszę przyznać, że ten zestaw najbardziej przypadł mi do gustu. Po pierwsze przez bardzo ciekawy temat (wyrazy, które są podobne w języku angielskim i polskim, a których znaczenie jest zupełnie inne) jak i świetnie dobrane przykłady: połączenie tych bardziej znanych dla mniej zaawansowanych, jak i tych ciekawszych, które zainteresują bardziej doświadczonych. Uwielbiam takie połączenie! Utrwalam sobie słówka, które już znam, a przy tym bezproblemowo uczę się nowych, np.
odór, wiem, że odour to w j. angielskim po prostu zapach, ale dowiaduję się, że odór to stench
Razem z ciekawym zdaniem, słówka zapamiętuje się szybko i łatwo.
Polecam ten zestaw również dla średnio zaawansowanych, gdyż na początku nauki łatwo o popełnianie błędów, które te fiszki szybko naprawiają.

Najczęstsze błędy
Poziom: średnio zaawansowany (B1, B2)
Na kartonikach: słowa i konstrukcje

Dla kontrastu to jest zestaw, który zbytnio mnie nie cieszył. Nie twierdzę, że jest zły, bo nie jest, ale po prostu nie wpisuję się zanadto w moje potrzeby. Na te 100 kartoników, tylko kilka mnie zaskoczyło. Wniosek z tego taki, że jeśli jesteś na poziomie zaawansowanym, radziłabym sięgnąć po inny zestaw (np. ten powyżej ;). Nie ma się jednak co dziwić, bo fiszki te są kierowane do poziomu średniozaawanoswanego :D. Sądzę, że w przypadku, kiedy ktoś ma językowe wątpliwości, albo chce ugruntować sobie wiedzę i pozbyć typowych błędów, zanim przejdzie na następny poziom, ten zestaw będzie idealny. Bez problemu rozwiąże on problem częstych błędów w najbardziej popularnych konstrukcjach.

Podsumowanie
Jestem wielką fanką fiszek, a te stały się moimi ulubionymi! Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie nawet spośród czterech zaprezentowanych propozycji. Fiszki te są porządnie wykonane technicznie jak i naukowo, a cały system (również online) jest świetnie skonstruowany, pozwala bardzo dobrze i szybko przyswoić wybrany materiał! Najbardziej przydatny w przypadku nauki zupełnie nowego języka obcego (w moim przypadku włoskiego). Miesiąc pracy ze STARTEREM, a mam wrażenie, że wiem już więcej niż po dwóch latach nauki hiszpańskiego w szkole i na płatnych kursach...
Polecam szczerze i serdecznie!

Buziaki, Patsy :)


Produkt ten otrzymałam do recenzji od wydawnictwa Cztery Głowy, co w żadnym stopniu nie ma wpływu na moją osobistą opinię.

1 komentarz: