środa, 23 czerwca 2010

Richelle Mead "Akademia wampirów"


Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Cykl: Akademia wampirów
Tłumaczenie: Monika Gajdzińska
Data wydania: 10 lutego 2010r.
Ilość stron: 336

Po przeczytaniu wielu książek o tematyce wampirzej jestem bardzo zaskoczona tą!
Nareszcie jakaś autorka stwarza coś świeżego, czego nie mogę porównać do żadnej innej książki. Wciągająca akcja, urzekające relacje damsko-męskie ;) nowe "moce" i rola pełniące przez główną bohaterką.

Po ucieczce z Akademii wampirów morojki Lissy i jej opiekunki (dampirki) Rose, dziewczyny ciągle uciekają przed niebezpieczeństwem, ale tez Stażnikami, którzy próbują znowu ściągnąć je do Akademii. Po dwóch latach udaje im się to. Przyjaciółki znów wracają do nauki, przyjaciół i intryg, za którymi nie wiadomo kto się czai. Rose jako odpowiedzialna dampirka nadrabia zaległości w treningach, przez ćwiczenia z bardzo przystojnym Strażnikiem - Dymitrim. Niestety, tak jak przewidywały dziewczyny w szkole nie jest bezpiecznie, ktoś robi Lissie okropne dowcipy. Opiekunka jest podejrzliwa i wpada na trop, łącząc różne fakty. Przyjaciółki mają wiele tajemnic, niespodziewanie odkrywa je wampirzy outsider, który jest zakochany w księżniczce Wasylissie z odwzajemnieniem. Rose ma jednak wiele zastrzeżeń co do wybranka jej podopiecznej. Czy to Christian stoi za takimi okrucieństwami, czy chłopak kochający jej przyjaciółkę, byłby zdolny do zabijania zwierząt, a może to Mia, zazdrośnica i uprzykrzające życie morojka, jednak oni nie pasują do całej koncepcji, to musi być chyba ktoś inny... Całą sprawę utrudnia uczycie między Rose a jej mentorem - Dymitrim. Czy telepatyczna więź między dampirką, a jej podopieczną uchroni księżniczkę przed niebezpieczeństwem?

Ogólnie ---> OGROMNY pozytyw. Książka bardzo oryginalna.

Patsy xo

2 komentarze:

  1. No właśnie. Żadna inna książka nie przypomina ani "akademii wampirów" ani kolejnej części "w szponach mrozu". Mead pisze sensacyjnie, ale i jakoś tak delikatnie zarazem. Tworzy świat na podstawie tylko i wyłącznie swoich pomysłów. Uważam, że to najfajniejsza saga o wampirach wydana w ostatnim czasie.

    OdpowiedzUsuń
  2. cała seria jest jedna z moich ulubionych:)

    OdpowiedzUsuń