poniedziałek, 21 września 2015

Najbardziej wyczekiwane zapowiedzi tego roku! 1/15

Z racji tego, że ostatnimi czasy z niecierpliwością wyczekuję kilku książek (przy okazji okazji odkryłam, że jestem uzależniona od przeglądania zapowiedzi wydawniczych...), postanowiłam dać upust mojej ekscytacji i podzielić się nimi w dzisiejszym poście :D.                                                 
                                                        
Sarah J. Maas "Dziedzictwo ognia" 23.09
Już za kilka dni w swoich rękach będę trzymała trzeci tom tej świetnej serii. Zdecydowanie za długo wyczekiwane "Dziedzictwo ognia" już zostało przeze mnie zamówione i zabiorę się za nie jak najszybciej będę mogła :3

Opis "Szklanego tronu" (1 cz. serii):
Siedemnastoletnia Celaena jest wyszkolonym zabójcą, jednym z najlepszych, ale popełniła fatalny błąd. Została złapana i skazana na dożywotnią niewolniczą pracę w kopalni soli Endovier. Książę Dorian składa jej ofertę.

Celaena musi walczyć na śmierć i życie w turnieju o tytuł królewskiego zabójcy. Jeśli wygra – będzie wolna, jeśli przegra – jej wybawieniem będzie śmierć. Uczestnicy turnieju giną w tajemniczych okolicznościach.

"Szklany tron" znalazł się w moich zeszłorocznych hitach czytelniczych :).

Anthony Doerr "Światło, którego nie widać" 23.09
Kolejna premiera, która już za kilka dni zagości na księgarnianych półkach. Staram się obniżyć moje wymagania, jednak zdaje się to niemożliwe przy wszystkich zachwytach oraz nagrodach jakie ta pozycja otrzymuje. 

Opis:
Marie-Laure mieszka wraz z ojcem w Paryżu, jako sześciolatka traci wzrok i odtąd uczy się poznawać świat przez dotyk i słuch. 

W Zagłębiu Ruhry mieszka Werner Pfennig, który jako mały chłopiec stracił rodziców. Podczas jednej z zabaw Werner znajduje zepsute radio, naprawia je i wkrótce staje się ekspertem w budowaniu i naprawianiu radioodbiorników. Odtąd Werner poznaje świat, słuchając radia.(...)


Podczas nalotu aliantów na Saint-Malo losy tej dwójki splatają się…

Richelle Mead "Kroniki krwi 5. Srebrne cienie" 14.10
Mimo, iż zdecydowanie wyrosłam już z wampirycznych opowieści, to do twórczości Richelle Mead mam ogromny sentyment i bardzo się cieszę kiedy na nowo mogę go rozbudzić. "Srebrne cienie" to piąty i jednocześnie przedostatni tom serii, która jest niejako kontynuacją "Akademii wampirów".

Opis "Kronik krwi" (1 cz. serii):
Sydney jest alchemiczką, członkinią tajnej organizacji stojącej na straży ładu i równowagi na świecie, chroniącej życie ludzi i… sekrety wampirów.
Dziewczyna popada w niełaskę, po tym jak udzieliła pomocy Rose Hathaway, uciekinierce oskarżonej o królobójstwo. Teraz udowadnia swoją wierność organizacji, ochraniając morojską księżniczkę Jill Dragomir, której zagrażają zamachowcy.
Między alchemiczką a aroganckim Adrianem Iwaszkowem, towarzyszem Jill, narasta dziwne napięcie, ale Sydney pamięta o swojej zasadzie: nigdy nie zadawać się z wampirami.


To na tyle jeśli chodzi o najbliżesz premiery, o których wiem :D. Poza tym, do końca roku pozostały jeszcze ponad trzy miesiące, co znaczy dużo wydawniczych nowości!

Miłego tygodnia, Patsy!

Edit.: Przeglądając dziś (22.09) zapowiedzi, odkryłam, że "Feblik" najnowszy tom Jeżycjady Małgorzaty Musierowicz, ma już datę wydania - 6 listopada :D 

5 komentarzy:

 1. "Dziedzictwo ognia" już zamówione :D "Światło, którego nie widać" bardzo chcę przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie czytałam nawet pierwszych tomów tego co prezentujesz ale zapowiadają się ciekawie i może kiedyś...

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja również jestem uzależniona od przeglądania zapowiedzi wydawniczych. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, że patrząc na daty wydania, umieram po trochu :/
  Najbardziej pragnę mieć już w swoich rękach "Dziedzictwo ognia", uwielbiam Celaenę.

  Books by Geek Girl

  OdpowiedzUsuń
 4. Powieść Doerra to zakup obowiązkowy dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja też mam duże oczekiwania wobec "Światła..." i z jednej strony bardzo chcę tę książkę przeczytać, ale z drugiej strony obawiam się, że nie będzie ona taka, jak sobie wyobrażam ;)

  OdpowiedzUsuń