poniedziałek, 11 października 2010

Parę słów o kilku książkach =D

Dzisiaj, pokrótce podzielę się z wami moim opiniami na temat ostatnio przeczytanych przeze mnie książek.1. P.C. Cast i Kristin Cast "Naznaczona"

Początkująca wampirzyca, Zoey Redbird, trafia do szkoły Domu Nocy. To tu będzie musiała przejść nieodzowną Przemianę, by zdobyć kwalifikacje dorosłego wampira.
Pomimo początkowych trudności, przyzwyczaja się do nadprzyrodzonych zdolności, jakimi obdarzyła ją Nyx, Bogini Wampirów, i coraz lepiej wchodzi w rolę nowej przywódczyni Cór Ciemności. I co najważniejsze – zaczyna czuć się w Domu Nocy, jak w swym własnym.
(fragment opisu od wydawcy)

Książka dla mnie była beznadziejna!
Jestem całkowicie rozczarowana tą książką. Nastolatka, która co chwila kocha kogoś innego, albo naraz kilku facetów? Znowu pozycja o wyjątkowej dziewczynie, która pokonuje zło i zostaje nową przywódczynią, obiektem do naśladowania bla bla bla...
Styl pisarski jest prymitywny, historia denna, akcja nieciekawa, zakończenie - do przewidzenia.
NIE!2. P.C. Cast i Kristin Cast "Zdradzona"

Zoey Redbird, adeptka w szkole wampirów, czuje, że wreszcie odnalazła swoje miejsce na ziemi. Została przewodniczącą Cór Ciemności i co ważniejsze, ma chłopaka... a nawet dwóch.

Tymczasem w środowisku zwykłych śmiertelników dochodzi do tragedii − ginie kilkoro nastolatków, a wszystkie tropy wiodą do Domu Nocy. (fragment opisu od wydawcy)

Postanowiłam nie chować długo urazu i spróbować kolejny raz.
To był wielki błąd. Ta część jest równie beznadziejna, prostacka, wtórna, nieciekawa etc. jak "Naznaczona". Jeszcze raz nie polecam! Czytanie książki jest wręcz męczące.
Strata czasu.3. Lisa McMann "Sen"

Mroczny paranormalny dar i miłość dwojga nastolatków w pierwszej powieści bestsellerowej lirycznej i wywołującej dreszcz grozy trylogii.
Siedemnastoletnia Janie widzi cudze sny. Wciągana w nie wbrew własnej woli, staje się przymusowym świadkiem rozgrywających się w nich wydarzeń. (fragment opisu od wydawcy)

Książka bardzo ciekawa, oryginalna. Większość sytuacji jest nie do przewidzenia. Coś świeżego, niewampirzego (po męczących chwilach z paniami Cast). Bardzo interesująca pozycja. Niestety krótka. Tej książki nie kupiłam, tylko ściągnęłam z chomikuj.pl (jest to legalne, ale po 24h trzeba usunąć z komputera ściągnięty plik), myślę jednak, że kolejną część - "Mgłę" zakupię.

Pozdrawiam :D

11 komentarzy:

 1. Ja ciagle jestem przed przeczytaniem książek pań CAST

  OdpowiedzUsuń
 2. książki pań Cast czytałam i są one irytujące ale czytaam je po to żeby pośmiać się z głupiej Zoey xD A za książki Pani McMann już dawno miałam się zabrać...

  OdpowiedzUsuń
 3. Żadna nie wygląda na taką, która mogłaby mnie zainteresować ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Spotkałam się z wieloma różnymi opiniami na temat "Snu" i całej serii, ale mimo wszystko mam chętkę na tę książkę tym bardziej, że (jak mówisz) nie jest o wampirach ;)!
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. Z tych trzech książek z chęcią przeczytałabym "Sen" ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja zaczęłam serię DOmu Nocy i niestety trzeba skończyć, chociaż coraz to nowa część jest gorsza:) A co do pani Lisy - świetny pomysł, jednak nie podoba mi się przedstawienie:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Jakoś nie mam ochoty na żadną z tych książek.

  OdpowiedzUsuń
 8. jeszcze nie słyszałam pozytywnej opinii o serii Dom nocy, a choć o Śnie wręcz przeciwnie, to nie mam na niego ochoty.

  OdpowiedzUsuń
 9. A mi właśnie fajnie czytało się "Naznaczoną". Książka mnie wciągnęła. I zaczęłam właśnie czytać następną część.

  OdpowiedzUsuń
 10. W sumie Dorota sama mianowala się Panią detektyw, chociaz faktycznie utrzymywała stały kontakt z policją... Mi szczerze mówiąc dużo bardziej przeszkadzala "skromność" dziewczyny. Poza tym ksiazka jak najbardziej ciekawa.

  OdpowiedzUsuń
 11. Źle mnie zrozumiałaś, ja niestety nie przeszłam dalej ;( Szkoda, bo mi na tym zależało. Ale na szkolnym zabrakło mi czasu, a w niektórych zadaniach się rozpisywałam...

  Ja mieszkam ok. 70 km od Poznania, ale bardzo często tam jestem ;)

  OdpowiedzUsuń